top of page

DIY: Sviečky z mušieľ

Ako prvý príspevok na mojom blogu som sa rozhodla napísať tento jednoduchý návod na sviečky, vyrobené z mušieľ. Je naozaj veľmi ľahký a rýchly.

Avšak deti by mali poprosiť dospelého o pomoc s topením vosku, a vlievaním ho do mušieľ, keďže je horúci.


Tieto sviečky sa môžu ale aj nemusia zapaľovať, v každom prípade sú ideálna dekorácia pre každú morskú vílu, malú či veľkú.


Čo budeme potrebovať?


Diy s Mušlami - sviečky z mušiel

  • mušle

  • čajové sviečky

  • farby/ trblietky, čokoľvek na dekoráciu mušieľ

  • mikrovlnku alebo šporák


  1. Namaľujeme si mušľu ako sa nám páči, ja som si zvolila jednoduché ale elegantné zlaté okraje.2. Rozoberieme si sviečky a knôtiky si odložíme, ešte ich budeme potrebovať. Vosk následne roztopíme. 3 minúty v mikrovlnke alebo pár minút na šporáku stačí. POZOR, vosk je horúci.


3. Mušlu si postavíme na stabilný povrch aby sa nám vosk nevylial. Ja som použila washi pásky ako malé stojančeky.

Do mušle si postavíme knôtik, môžeme aj nalepiť (lepidlom alebo kvapkou vosku), ak by sa hýbal, a pomaly ho zalejeme voskom.


4. Sviečku necháme poriadne vychladnúť, môže to trvať až pol hodinu. A potom už nám stačí položiť ju na miesto kde nás bude tešiť. Ja ich mám naukladané okolo vane, a na mojom make-up stolíku.


Sviečky z mušiel pre každú morskú pannu

Vždy, keď budete sviečku zapaľovať uistite sa, že je na pevnom povrchu a v jej okolí nieje nič horľavé, taktiež ju nikdy nenechávajte osamote.Želám vám krásny deň, a dúfam, že vám sviečky prinesú veľa radsoti. Ak ich skúsite vyrobiť, budem rada ak ma na vašich príspevkoch označíte, som veľmi zvedavá na vaše výtvory.


28 views0 comments

Comments


bottom of page