top of page

Medzinárodný deň morských víl a ako ho osláviť?

Vedeli ste, že 29. marca je medzinárodný deň morských víl?

Presne tak, mýtus, ktorý fascinoval ľudí už dávnych čias a zaujíma nás do dnes je od roku 2018 oslavovaný po celom svete.


Siren Series

Pýtate sa prečo nie skôr? Predsa len morské víly nás fascinujú už od časov Babylonu. Skvelá otázka, na ktorú, ale odpoveď nepoznám. Ale viem, ako tento kúzelný deň vznikol. Freeform TV network ho založila v roku 2018 v deň premiéry nového seriálu Siren, ktorý nie len realisticky vykresľuje morské víly a ich kultúru, ale ukazuje aj na ekologické problémy, ktorými naše oceány teraz trpia a aký vplyv to má na ich obyvateľov (v tomto prípade sirény). Popri premiére otvorili v spolupráci s PopSugar, aj múzeum morských víl a podporili neziskovú organizáciu Heal the Bay.Ako osláviť medzinárodný deň morských víl?

Ak počujete volanie oceánu alebo máte doma drobca, ktorý morské víly miluje tak je tento deň ako stvorený pre vás.


Uvar, upeč alebo si urob smoothie s morskou tematikou

Na Pintereste mám celú nástenku plnú zaujímavých receptov a nápadov na rozkošné mňamky pre morské víly. Stačí si vybrať a pustiť sa do toho.

Pri modrej farbe vám skvele pomôže modrá spirulína, ktorá dokáže zafarbiť akékoľvek jedlo na modro a je zdravá. Nájdete ju vo väčšine bio predajní.
Pozri si svoj obľúbený mermaid film/seriál

Malá morská víla, h2o, Aquamarine je obrovské množstvo filmov a rozprávok o morských vílach. Deti si užijú už spomenuté a my dospelí? No myslím si, že si tiež vieme vybrať. Siren (seriál), Splash, The legend of the blue sea (K-drama) je len pár príkladov z veľkého množstva filmov o morských vílach pre dospelých. Tak zoberte vašu mermaid deku pohodlne sa usaďte a môžeme začať.

Morska panna Perla pod vodou

Poď si zaplávať

Neviem, ako vy, ale pre mňa je najlepšia oslava môjho morského ja, čas strávený pod vodou. Ešte lepšie s kamarátmi. Tak čo, vidíme sa pod vodou?Vyber sa vychádzku a pozbieraj smeti v tvojom obľúbenom parku, pri jazere alebo v lese

Či už si to priznáme alebo nie väčšina našich smetí končí v oceáne, nezáleží na tom odkiaľ sme. Preto môžme osláviť naše spojenie s oceánom jeho aktívnou pomocou. Plus prechádzka v prírode či už pri vode alebo nie robí zázraky.


Prebuď svoju vnútornú sirénu vhodným outfitom

uces morská panna

Či už sponka s mušľou alebo legíny so šupinami, dajme svetu najavo, že dnes je náš deň. Nečakajme do leta a potešme sa teraz.


Ja musím mať na sebe vždy aspoň drobné pripomenutie, toho, že som morská víla. Či už náušnice, sponku, retiazku alebo aj celý outfit.


Zisti niečo nové o živote v oceánoch

Naučme na niečo nové o našom vzdialenom domove alebo si pozrime dokumentárny film o morských živočíchoch a ekológii. Môžete si prečitať aj moje články o žralokoch a spôsoboch ako im vieme pomôcť.DIYs pre kreatívnu dušu

Ak máte neposedné ruky ako je a stále musíte niečo tvoriť, využite dnešok na výrobu niečoho morského. Nedávno som na Tiktoku vyrábala malú krabičku na šperky.Ak vyrobíte alebo uvaríte niečo kúzelné, budem rada, keď ma označíte, som veľmi zvedavá na vaše výtvory.


Akokoľvek tento krásny deň oslávite dúfam, že bude kúzelný.

Vaša lokálna morská víla Perla

Perla mareena45 views0 comments

Comentarios


bottom of page