top of page
  • Writer's picturePerla Mareena

Sashe v Tržnici + môj Sashe wishlist

Pred pár dňami sme sa boli s Alanys pozrieť na Sashe v Tržnici a aj keď zvyknem tvrdiť, že na Slovensku nič pre morské víly nieje, našli sme toho dosť. Takže ak máte radi more, morské víly alebo máte aspoň trošku podobný štýl ako ja, určite sa vám tento článok bude páčiť.


Na Sashe v Tržnici neboli všetci tvorci ktorých na Sashe milujem takže som si prebehla môj Wishlist a napísala som aj o tých, ktorí síce v tržnici neboli, ale mne sa ich výrobky veľmi páčia.

Od veľa výrobcov veci nemám, to sa ale snáď čoskoro zmení.


A ešte jedna informácia, skoro všetky obrázky sú zo Sashe, čiže nie sú moje a vedšinou patria tvorcom, o ktorých píšem. Ak by niekto nesúhlasil so zverejnením obrázkov a pod. budem rada keď mi napíšete. :)


Tak poďme na to...


Sashe v Tržnici


Scary Silver


Scary Silver sú autorské šperky vyrobené z drôtu, dotvorené pomocou polodrahokamov, riečnych perál a iných prírodných materiálov.


Každý jeden šperk je jedinečný a ja sa, teda neviem prestať kochať týmito nevšednými kúskami.EwiMacrame


Ewa žije na Slovensku už niekoľko rokov, zo začiatku vyrábala drôtené náramky, potom nahradili drôt nite. Dnes vyrába naozaj nádherné šperky pomocou mikro makramé.


Šperky tvorí podľa ročného obdobia (teraz na jej Sashe stránke kraľujú jesenné listy) ale ešte sa dajú nájsť aj pozostatky letnej, morskej, kolekcie. A tá je fakt nádherná.


Na jej WEBE dokonca nájdete aj pár návodov, ako si také mikro makramé šperky spraviť.

Šperky od VierkyVierka je veľmi milá osôbka, ktorá sa špecializuje hlavne na šperky zo živice. Do týchto šperkov vkladá malé kúsky prírody, ako sú kvietky, lístky a rôzne iné časti rastlín.Ale v ponuke sme našli aj polodrahokamy a morské motívy.

Nemohla som si pomôcť a takéto morské náušničky som si aj kúpila.


Pani Vierka mi dkonca povedala, že ak mám záujem, stačí ak jej napíšem a vie mi vytvoriť aj niečo na mieru.

Čo ma veľmi potešilo. :)
La loka

La Loka sú ručne robené strieborné (a medené) šperky, ktoré zaujmú svojou jednoduchosťou a a krásou.


A, keď hovorím ručne robené, tak myslím naozaj rukami a bez strojov robené. Predsa len je niečo magické na prstienku, ktorý bol vytvorený ručnou prácou.

Petroterapia
Túto umelkyňu som hľadala asi pol dňa (nepreháňam).


Na Sashe v tržnici som sa zamilovala do jej amuletov a bola som odhodlaná ju nájsť a niečo si od nej objednať.

Bohužiaľ jej Sashe predajňa je momentálne prázdna, takže dúfam, že tam čoskoro pribudnú všetky magické kúsky, ktoré sme na Sashe v tržnici videli.


Amulety robí z rôznych kryštálov a studenej keramiky (schne sama a nepečie sa). Ako môžete vidieť, každý jeden je originál, mňa najviac oslovili mušle, v ktorých sú vložené perly (hore) a amulet s perličkou, apatitom a labradoritom(napravo).

AP Jewelry

Šperky, vedšinou náušničky, z polymérovej hmoty, ktoré mi naozaj učarovali svojou jemnosťou a eleganciu.