top of page

Najlepšie plutvy na mermaiding v Česku a na Slovensku? Testované morskou pannou

Perla Mareena unboxing

Ako reprezentant podmorských ľudí v našich končinách je jednou z mojich úloh aj hľadanie a skúšanie najlepších produktov pre malé morské víly. Preto vám s radosťou predstavujem LuckySwim. Krásne látkové plutvičky pre malé morské víly. Ja som si LuckySwim zamilovala, a verím, že čoskoro si túto značku obľúbite aj vy.


LuckySwim je firma pochádzajúca z Česka. Tím sa skladá z úžasných profesionálov, ktorí vedia čo robia.

monoplutva LuckySwim
Monoplutva

Spolu s fyzioterapeutmi a majsterkou sveta v monoplutvovom plávaní vytvorili monoplutvu, ktorá je nie, len pohodlná ale dokonca nepreťažuje pohybový aparát. Vďaka botičke pevne fixovanej priamo k doske nehrozí riziko ublíženia a delfíní kop je oveľa účinnejší.

Perla Mareena v LuckySwim chvosteKeďže má monoplutva rozdelené vrecká na nohy, nehrozí šúchanie nôh o seba (viac na túto tému som písala v článku: Ako si vybrať chvost morskej panny? + kde sa dá kúpiť?) a preto je aj dlhodobejší pobyt pod vodou príjemnejší.Monoplutva je pohodlná a plávanie s ňou je veľmi príjemný zážitok.

Veľmi často sa pri plávaní v monoplutvách na nohách objavujú otlaky, zčervenané miesta a chodidlá sú často veľmi unavené a vysilené. To sa mi pri tejto monoplutve ale ani raz nestalo. Keďže sa dá botička prispôsobiť presne na nohu padne ako uliata. Pocit v nej je ako v teplej, mäkučkej ponožke.


Morska panna Perla Mareena v plutve od Luckyswim

Kostým

LuckySwim na svoje chvosty používa najlepšie materiály a to je cítiť či už na dotyk alebo keď máte kostým na sebe. Viete si vybrať medzi polyesterovým hodvábom a NanoAg materiálom s antibakteriálnym efektom. Oba materiály majú v sebe UV efekt (40+ a 50+) čo je super hlavne na horúce letné dni.

Morská Panna Perla pod vodou v chvoste od LuckySwim

O kostým sa stará veľmi ľahko. Po plávaní ho prepláchnete čistou vodou a necháte vyschnúť. Perie sa len na nízkych teplotách malých otáčkach. Aby sa neničila kvalita materiálu.


Kostýmu inak nič nehrozí, pokiaľ v ňom nebudete skákať alebo chodiť, to je nebezpečné aj v prípade pádu (viac na túto tému v článku: Bezpečnosť plávania v plutve). Pozor si dajte aj na drsné povrchy.
Dizajny

Čo sa týka vzorov a dizajnov, je si z čoho vyberať. Nájdete tu vzory inšpirované rôznymi rybami ako napríklad ORCA alebo CLOWNFISH, vesmírny vzor MAGIC či sladký štýl CANDY. Samozrejme nezabudli ani na chlapcov. Svojimi kostýmami SUPERFISH a BATFISH prebudia v každom chlapcovi pomorského superhrdinu.

Morská panna Perla Mareena pod vodou


Mne najviac učarovala najnovšia trblietavá rada kostýmov. Na fotkách mám na sebe rúžový kostým ROSEGOLD. Majú ale aj modrý SAFÍR či zelený SMARAGD.


Ku každému vzoru nájdete aj plavky a legíny. Takže sa dá krásne a jednoducho vyskladať celý set na mermaiding.
Morská panna Perla Mareena v chvoste od Luckyswim


Ja som mala celý tím LuckySwimu česť spoznať aj osobne, a viem vám potvrdiť, že sú to úžasný ľudia so srdcom na správnom mieste. Spolu sme sa veľa nasmiali na víkendovom kurze, kde som si robila certifikát ako lektor mermaidingu. Veľa som sa od nich naučila na ich produkty naozaj nedám dopustiť. Jeden z dôvodov je aj ten, že za moje pôsobenie pod vodou som mala tú možnosť skúsiť si plávanie už asi so všetkými dostupnými monoplutvami a chvostami. Žiadny z nich nie je tak pohodlný a kvalitný ako práve tento od LuckySwimu.Perla MAreena

115 views0 comments
bottom of page